Статьи

Три молитви, які потрібно знати кожному і вдаватися до їхньої допомоги якнайчастіше

Hanna No Comments
Три молитви, які потрібно знати кожному і вдаватися до їхньої допомоги якнайчастіше

У молитвах міститься велика сила та міць. Але молитви не працюють як “паличка-виручалочка”. Не варто очікувати, що ми прочитаємо “по-швиденькому” молитву – і наша “хотілка” зараз же виповниться.

Читаючи молитву, завжди варто пам’ятати, що вся сила насправді знаходиться у Творця і тільки в нього – а молитвою ми лише звертаємось до Нього. Сильна молитва на одужання за цим посиланням https://sop.org.ua/?p=24170.

Звертаючись у молитві до Богородиці, святих і чудотворців, ми просимо їх стати посередниками між нами і Творцем, просимо їх “випросити” у Творця для нас всього того доброго, на що ми сподіваємося.

“Хотіла” ж має шанс виконатися тільки якщо ми звертаємося до Творця з повним прийняттям Його волі і будучи заздалегідь згодними з тим, що він нам посилає (хоч би що це було).

Тобто алгоритм такий: просимо про те, що бажаємо, але завжди готові прийняти будь-яку волю Творця, з повною смиренністю та визнанням, що самі ми не можемо нічого, всі блага йдуть від Творця.

Молитви ж, виходячи з їхнього призначення, діляться на:

  • хвалебні, в яких ми проставляємо Творця. Зазвичай такі молитви у православ’ї закінчуються словами “Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу”
  • подяки – в них ми Дякуємо Творцеві за щось
  • прохальні – просимо за себе чи за когось іншого
  • покаяні – тут все зрозуміло

Також є безліч молитов святим, для кожної ситуації – своя.

Але є молитви, які вважаються най-найосновнішими, знати які потрібно кожному і вдаватися до їх допомоги якнайчастіше

Ось три найсильніші молитви, які можна читати (православним) у будь-якій ситуації:

  • “Молитва Господня” (Отче наш)
  • “Символ віри”
  • “Богородице, Діво, радуйся”

Три молитви, які потрібно знати кожному і вдаватися до їхньої допомоги якнайчастіше

Молитва Господня (Отче наш)

Отче наш, що Ти на небесах!

Нехай святиться ім’я Твоє,

нехай прийде Царство Твоє,

нехай буде воля Твоя,

бо на небесах і на землі.

Хліб наш насущний дасть нам сьогодні;

і залиши нам наші борги,

як і ми залишаємо боржником нашим;

і не введи нас у спокусу,

але визволи нас від лукавого.

Бо Твоє є Царство і сила і слава на віки.

Амінь.

Символ Віри (Вірую)

Вірую в єдиного Бога Отця, Вседержителя,

Творця неба та землі,

всього видимого та невидимого.

І в єдиного Господа Ісуса Христа,

Сина Божого, Єдинородного, народженого від Батька перед усіма віками:

Світла від Світла, Бога істинного від Бога істинного, народженого,

не створеної, однієї істоти з Отцем, Їм же все створено.

Заради нас людей і заради нашого порятунку

того, хто зійшов з небес і прийняв тіло від Духа Святого

і Марії Діви, і людиною, що стала.

Розп’ятого ж за нас при Понтійському Пілаті,

і хворого, і похованого.

І воскреслого третього дня, згідно з Писанням.

І піднявся на небеса, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде зі славою, щоб судити живих і мертвих,

Його ж царству не буде кінця.

І в Духа Святого, Господа, що дає життя, від Отця, що виходить, з Отцем і Сином поклоняється і славиться, що говорив через пророків.

В єдину, Святу, Соборну та Апостольську Церкву.

Визнаю одне хрещення для прощення гріхів.

Чекаю на воскресіння мертвих.

І життя майбутнього століття.

Амінь

Ця молитва є коротким і точним викладом основ християнського віровчення. Він є основною. Вважається, що її повинен знати кожен дорослий та дитина у свідомому віці.

Богородиці, Діво, радуйся

Богородице Діво, радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою;

Благословенна Ти в дружинах і благословенний Плід утроби Твоєї,

Як Спаса народила Ти душ наших.

Фактично ця молитва є аналогом католицької “Аве Марія”. Її можна читати завжди, коли зручно. Дуже сильна та світла молитва. Багато хто зауважував, що при тривалій перерві в читанні цієї молитви в житті починалися неприємності, накочувала туга, приходили суми. І навпаки, при частому читанні цієї молитви душа сповнюється світлом.

8 цікавих фактів про язик, про які ви навряд чи знали

Hanna No Comments
8 цікавих фактів про язик, про які ви навряд чи знали

Язик – дивовижний орган. Він допомагає відчувати смак, пережовувати їжу, ковтати та говорити. Здається це все, що потрібно про нього знати. Але ми виявили ще кілька цікавих фактів.

  1. Кінчик язика – найчутливіша частина нашого тіла

І це невипадково. Завдяки високій чутливості кінчик язика швидко розпізнає навіть найдрібніші неїстівні речі – типу волосся, рибної кісточки чи піщинки. Тому ми встигаємо вчасно вийняти їх із рота, перш ніж вони будуть проковтнуті. Найчастіше це допомагає уникнути отруєнь, ушкоджень травного тракту, а іноді навіть зберегти життя. Якщо німіє кінчик язика причини і лікування дивіться за посиланням https://led-style.com.ua/?p=35394.

До речі, маленькі діти невипадково намагаються лизнути все, чого можуть дотягнутися. За допомогою чутливого язика вони пізнають світ: з’ясовують, їстівна річ чи ні, смачна чи не дуже, і взагалі, яка вона на дотик.

  1. У чоловіків язик довший, ніж у жінок

Довжина язика вимірюється від кінчика до надгортанника (еластичного хряща, до якого прикріплен язик).

Середня довжина язика у дорослого чоловіка становить 8,5 см, а у дорослої жінки – 7,9 см.

Згідно з Книгою рекордів Гіннесса, титул «Найбільшого язика у світі» на сьогоднішній день належить американцеві Ніку Стоберлу. Довжина його язика становить 10,1 см. Серед жінок рекорд утримує Шанель Таппер (9,6 см).

  1. Відбитки язиків так само унікальні, як відбитки пальців

В даний час вчені працюють над тим, щоб використовувати язик для біометричної автентифікації особистості — приблизно так, як зараз використовуються відбитки пальців чи сітківка. Хто знає, можливо, у найближчому майбутньому для розблокування смартфона користувачеві буде достатньо показати йому язик.

  1. Язик може товстіти

Так само, як наше тіло. Крім м’язів, у язиці є жирова тканина. Її запаси зростають, коли ми набираємо вагу. Саме тому люди з ожирінням часто страждають від синдрому обструктивного апное сну (або, просто кажучи, зупинок дихання уві сні). У горизонтальному положенні «розтовстівший» язик перекриває дихальні шляхи і заважає нормально дихати.

8 цікавих фактів про язик, про які ви навряд чи знали

  1. Дрібні горбки язика – це смакові рецептори

Це смакові сосочки. А ось вони містять смакові рецептори. У кожному сосочку їх у середньому близько 6, і вони не видні оку.

Усього у язику налічується від 2 до 10 тис. смакових рецепторів. У дитячому віці їх більше, тому діти більш розбірливі у їжі. З віком більше половини рецепторів відмирає – смак їжі притуплюється.

  1. Пересохший язик не розпізнає смак

Якщо на абсолютно суху мову покласти скибочку лимона, ви не відчуєте його смаку. Все тому, що смакові рецептори вміють розпізнавати лише ті молекули, які розчинені в рідкому середовищі, тобто в слині, воді або будь-якому іншому напою, яким ми запиваємо їжу.

З цієї ж причини ми не відчуваємо смаку того, що в принципі не розчиняється в слині або воді. Наприклад, скло для нас абсолютно несмачне.

  1. Пірсинг язика шкідливий

По-перше, пірсинг пошкоджує кінчик язика та заважає йому тестувати продукти «на вході».

По-друге, якщо прикраса не виймається з рота та не очищається двічі на день, вона покривається нальотом. Через це з’являється неприємний запах із рота.

По-третє, металеві кульки пірсингу б’ють по зубах. Це призводить до появи тріщин, відколів емалі, а іноді і до переломів зуба. За даними досліджень, різні пошкодження зубів виявляються майже у 40% людей з проколотим язиком.

  1. Здоровий язик не обов’язково рожевий

Злегка біла або злегка жовтуватий язик — теж нормально. Таким його роблять бактерії, які постійно мешкають у ротовій порожнині.

А ось товстий шар нальоту (білого, жовтого або навіть чорного), поява будь-яких плям чи шишок на язику найчастіше вказує на проблеми. Причинами змін можуть бути інфекції, алергія, травми, дефіцит вітамінів чи пухлинне захворювання – на жаль, не завжди доброякісне.

Як правильно коментувати у соцмережах

Hanna No Comments
Як правильно коментувати у соцмережах

В інтернеті ми несемо таку саму відповідальність за слова, як і в реальному житті. Давайте обговоримо правила та принципи коментування, які не варто порушувати, якщо хочеться підтримувати стосунки з людьми. Як написати гарні коментарі під фото дівчини читайте у цій статті https://dolce-cafe.com.ua/?p=491.

Щирість – на вагу золота

Замислюючись над тим, як краще прокоментувати нову фотографію чи пост знайомого, запитайте себе: а який коментар ви б самі із задоволенням прочитали у себе на сторінці? Зрозуміло, що лестощі приємні більшості. Але все-таки найприємніші коментарі — не лише захоплені чи схвальні, а й при цьому справді чесні. Нам усім не вистачає щирості, і ми всі її цінуємо.

Знайдіть ту частину посту або ту деталь на фото, або фрагмент у відео, які вам сподобалися і позначте саме це.

Якщо ж хочеться покритикувати і сказати правду, не образивши, почніть із доброго: скажіть кілька добрих слів про автора загалом, а потім максимально тактовно підберіть слова. А ще краще – зробіть це в особистому листуванні або під час зустрічі. Так ви продемонструєте своє шанобливе ставлення.

Робимо висновок: будьте щирі, не пишіть втішні коментарі під копірку.

Пропоную до вашої уваги найцікавіші тактики коментування.

  1. Ставте осмислені вузькотематичні питання.

Величезна кількість питань у коментарях до блогів сформульовані так, що на них неможливо дати виразну і повну відповідь, не поставивши пару десятків зустрічних уточнюючих питань. Зрозуміло, що автори практично завжди пропускають такі спільні питання. Коротке, цікаве питання сутнісно привертає увагу.

Вичленуйте з усього фрагмента, що зацікавив вас, у постингу найважливішу або найспірнішу частину і попросіть автора внести уточнення.

Наприклад, Ви коментуєте пост психолога: «Мені це нагадало одну ситуацію, в якій я опинився. Сталося [ось що]. Я зробив [ось що]. Як Ви вважаєте, чи правильно я вчинив? А що б Ви зробили на моєму місці?»

Як бачите, серія чітких, логічно пов’язаних питань перетворює розпливчасту ідею на коментар, на який цілком реально дати адекватну відповідь. Спробуйте поставити позбавлене конкретики питання – і ваш коментар залишиться без відповіді.

  1. Відповідайте на запитання інших.

Якщо ви володієте інформацією, потрібною комусь з інших коментаторів, давши бажану відповідь, ви вбиваєте двох зайців відразу, підвищуючи свій рейтинг в очах автора блогу, так і коментатора. Все це працює на вашому реномі.

Прочитавши пост автора, перегляньте коментарі до нього. Ви можете побачити там питання, відповідь на яке знаходиться у вашій галузі компетенції.

Як правильно коментувати у соцмережах

  1. Відгукуйтеся на відповідь.

Інтерес є дуже сильним мотиватором для здійснення дій. Якщо ви задали питання, яке серйозно зацікавило автора посту, це потрібно використовувати.

Якщо ваше запитання задано з розрахунком зав’язати діалог, і це вам вдалося, підтримуйте діалог рівно стільки, скільки можете, поки не відчуєте, що гострота моменту починає губитися. Навіть якщо ви нічого не можете придумати у відповідь, просто проявіть чемність і подякуйте. Ввічливість завжди працює на ваш соціальний профіль.

  1. Залишайте відповідь на фінальне запитання.

Багато авторів закінчують пости зверненням до читачів із пропозицією поділитися їхньою думкою за викладеною точкою зору. Це робиться з двох причин: збільшення активності в коментарях, збір інформації для наступних постінгів.

Якщо ви почитаєте будь-який пост, автор якого звертається до читачів із таким питанням, то побачите, що відсоток коментарів, які дійсно відповідають на задане запитання, вкрай невеликий. Цікаві діалоги розгортаються, як правило, навколо тих відповідей, де коментатор наводить реальний приклад зі своєї ділової практики чи особистого життя. Найкраще при цьому працює приклад, який або різко контрастує із твердженнями автора, або суттєво доповнює їх.

  1. Пишіть коментарі, які наводять на роздуми.

Автори серйозних постів часто витрачають чимало часу на підготовку матеріалу з розрахунком на реакцію відповідного рівня, але одержують її далеко не завжди. Тим вищою є цінність кожної зваженої думки в коментарі, особливо якщо вона може спровокувати створення нової публікації.

Перечитайте уважно текст і позначте собі моменти, які здаються вам недостатньо опрацьованими чи потребують окремого розгляду, і ввічливо на них.

Досить непогано працює варіант, коли ви підкреслюєте високий рівень публікації, але при цьому звертаєте увагу на важливе недогляд. Тоді коментатор одночасно демонструє, що уважно прочитав текст, гідно оцінив його, звернув увагу на спірний момент і спробував зав’язати діалог. Такий коментар дає автору посту серйозну основу для розгортання дискусії, що підвищує вашу помітність та авторитет. Власне, саме це вам і потрібне.

Алергія на холод: причини, симптоми та лікування

Hanna No Comments

Алергія на холод – рідкісний, але вкрай неприємний стан. Її часто плутають із харчовою алергією, але причина – низькі температури. Люди, які страждають на це захворювання, надчутливі як до холодного повітря, так і до контакту з холодними предметами або напоями. Зазвичай вони викликають характерну кропив’янку на шкірі, але можуть навіть призвести до анафілактичного шоку, небезпечного для життя. Це викликано надмірною секрецією гістаміну в організмі, про це розповідає сучасний освітній портал. Дізнайтеся, що таке алергія на холод, як вона проявляється та яке лікування.

Алергія на холод: причини, симптоми та лікування

Що таке алергія на холод та які її причини?

Алергія на холод – це специфічна реакція організму на різкі перепади температури. Найчастіше це відбувається в результаті виходу на вулицю за низьких температур. Алергія на холод також виникає після контакту шкіри з дуже холодним предметом (наприклад, шматок льоду, простирадло тощо) або вживання холодної їжі або напоїв (кава з льодом, морозиво тощо). Тому ця дивна недуга може бути надзвичайно неприємною, тим більше, що точні температури, що викликають алергію, не вказані. Попри зовнішній вигляд, алергія проявляється не лише взимку, її виникнення залежить від переваг конкретного організму. Є підозра, що причиною алергії на холод є надмірна реакція імунної системи та вироблення в організмі надто великої кількості гістаміну. Це також може бути результатом перенесених раніше бактеріальних та вірусних інфекцій, сифілісу або системного вовчака.

Симптоми алергії на холод

Алергія на холод найчастіше носить набутий характер і проявляється у ранньому дитинстві. Однак, буває, що він нападає на дорослих. Основний симптом захворювання – кропив’янка, яка з’являється на шкірі невдовзі після контакту з холодним повітрям, предметом чи харчовим продуктом. Почервоніння та висипання також супроводжуються неприємним свербінням, але ці симптоми зникають через кілька годин. Захворювання також проходить спонтанно за кілька років. Трохи гірша справа з вродженою алергією – симптоми тривають довше, і хвороба може супроводжувати нас протягом усього життя.

Найбільший ризик алергії на холод становить набряк гортані та рота, що може призвести до проблем із диханням і навіть задухою. Найчастіше він з’являється, наприклад, після купання у холодній воді. Інші серйозні симптоми включають раптове падіння артеріального тиску, бронхоспазм та непритомність. У такій ситуації слід негайно викликати швидку допомогу.

Алергія на холод: причини, симптоми та лікування

Лікування алергії на холод

Лікування алергії на холод симптоматичне. Пацієнтам призначають антигістамінні препарати та мазі для зняття сверблячки та висипання на шкірі. Спочатку рекомендується уникати різких перепадів температури, але з часом потрібно загартувати організм поступово. По-перше, у морозний день варто розпочати з коротких прогулянок, які згодом слід продовжити. Те саме потрібно робити влітку, наприклад, поступово охолодити тіло водою в спекотний день. При вродженій алергії лікувати складніше. Пацієнт повинен перебувати під наглядом дерматолога та алерголога. Дуже важливо, щоб він знав про ризик захворювання, наприклад про можливість задишки.

Чому ми позіхаємо і що це означає?

Hanna No Comments

Позіхання – звичайне явище, яке ми пов’язуємо зі нудьгою чи втомою. Це справді частий симптом нестачі сну, але це лише частина правди. Виявляється, це один із захисних механізмів людини – він пов’язаний з правильним функціонуванням мозку, правильним насиченням організму киснем і навіть із правильною концентрацією певних гормонів. Як часте позіхання, і відсутність позіхання також може бути ознакою серйозного неврологічного захворювання. Начебто цього було недостатньо, вчені довели, що позіхання… заразна. Дізнайтеся прочитавши наші статті для жінок про найпоширеніші причини цього явища та перевірте, як воно впливає на наш організм.

Чому ми позіхаємо?

Давні філософи та лікарі вже цікавилися позіханням. Незважаючи на те, що він був предметом багатьох досліджень протягом століть, багато питань, пов’язаних із цим явищем, досі не виявлено. Виявляється, проте, що позіхання асоціюється з нудьгою – найбільший міф. Вчені підкреслюють, що за допомогою цього процесу організм захищає себе від низького тиску або гіпоксії. Позіхаючи, ми робимо глибший вдих і вдихаємо більше кисню, покращується кровообіг і збільшується частота серцевих скорочень. Наш кров’яний тиск також трохи підвищується.

Цікаво, що ми також позіхаємо під час сильного стресу – це також пов’язане із киснем. Виявляється, ми також менш насичені киснем – наше дихання стає більш поверховим. Отже, раптове позіхання є захисним механізмом від надто високої концентрації вуглекислого газу та нестачі кисню в організмі.

Чому ми позіхаємо і що це означає?

Позіхання та гормони

На думку вчених, позіхання також залежить від концентрації певних гормонів та нейрогормонів, в основному дофаміну та окситоцину, які виробляються в гіпоталамусі. Це важливі нейротрансмітери, які відповідають за наше благополуччя, настрій та навіть енергію для життя. Вони також регулюють деякі фізіологічні потреби, у тому числі пов’язані зі сном чи бажання сексу. Однак найбільше вони відповідають за нормальне функціонування всієї нервової системи. Коли їхня рівновага порушується, ми починаємо позіхати. Тому це явище часто виникає вранці – вночі концентрація адренокортикотропного гормону збільшується, а позіхання – для її зниження. Перед сном ми позіхаємо, щоб розтягнути і наситити киснем легені, а потім готуємо тіло до кількох годин поверхневого дихання.

Позіхання та серйозні захворювання

Виявляється, позіхання настільки тісно пов’язана з нейротрансмітерами та функціонуванням мозку, що також може бути сигналом для нашого здоров’я. Повне зникнення цього явища спостерігається, наприклад, у людей, які страждають на хворобу Паркінсона або людей після великих операцій або автомобільних аварій. Для лікарів перший позіхання – знак одужання. Однак варто знати, що надто часте позіхання може бути симптомом серйозного захворювання – епілепсії або розсіяного склерозу, а також абструктивного апное уві сні.

Чому ми позіхаємо і що це означає?

Чому позіхання заразлива?

Позіхання – одне з найбільш заразних явищ: для цього потрібна лише одна людина, а потім майже всі в одній кімнаті позіхають. На думку дослідників, основними причинами «провокації» є заплакані очі та зморщений ніс. Люди, які з розумінням ставляться до більшої кількості дзеркальних нейронів, особливо схильні до позіхання.

Чи можу я захистити себе від позіхання?

Немає жодних способів запобігти цьому незадовго до позіхання. Все залежить від концентрації нейротрансмітерів, оксигенації тіла чи тиску. Однак ми маємо вплив на ці фактори – ми можемо регулювати їх за допомогою здорового способу життя. Дуже важливо добре виспатися (і найчастіше регулярно лягати спати), дотримуватися дієти, багатої на овочі та фрукти, і щодня займатися фізичною активністю. Ранкова зарядка або біг підтюпцем ефективно вбережуть нас від позіхання до кінця дня.

Догляд за огірками

Hanna No Comments

Для гарного росту та рясного плодоношення огіркам потрібна помірна вологість. Полив має бути хоч нечастим, але рясна, щоб забезпечити проникнення вологи до самого коріння.

Перед цвітінням коли рослини матимуть 2 – 3 коліна необхідно провести підгортання. Засипані пухкою землею штамбики дають рослинам додаткові мочки, завдяки великій кількості яких батоги огірків стають більш плідними.

При висіві насіння на неродючому ґрунті, де зростання їх повільне і слабке, слід скористатися поливкою пташиним добривом, так рекомендує світ рослин.

Вода настояна на курячому посліді дуже стимулює ріст і плодючість рослин. Позитивний результат можна вже помітити після чотирьох поливів, а через десять поливів відрізнити рослини від рослин, які ростуть на добротних ґрунтах, стає неможливим.

Догляд за огірками

З появою в огірків першого дорослого листка можна приступати до поливання добривом, але на початку періоду цвітіння полив добривом потрібно припинити.

Для приготування настою використовують послід зібраний взимку, так як на час поливу воно буде проморожене і старе, що корисно для огірків. Якщо таке добриво відсутнє можна скористатися свіжим, але його заливають окропом і пропонують настояти тиждень на повітрі.

При досягненні батогів 7-8 колін з великим і добре розвиненим листям, пагони рослин здатні давати правильної та красивої форми огірки.

Якщо плодоношення огірків почалося на малих кущах з недостатньо розвиненим і дрібним листям зростання батогів зупиняється, а огірки виростають малими за розміром і набувають непривабливої ​​форми. Рекомендується зі слабких кущів, які мають батоги на 2-3 коліна біля земних огірків відривати для подальшого правильного розвитку куща.

Під час збирання врожаю категорично не можна перекладати батоги з одного місця на інше місце, а також перевертати їхнє інше положення, ніж вони ростуть. Такі маніпуляції з рослиною змушують його витрачати багато зусиль і сил, щоб повернути початкове положення листів до сонця. Внаслідок чого листя жовтіє, припиняється зростання зав’язей і втрачає свою плодючість або навіть не плодоносять.

Догляд за огірками

Розкішні батоги і рясне цвітіння ще не дає гарантії розвитку безлічі зав’язей. Відсутність зав’язей можна поправити прищипкою кінців батогів. Прищипка стимулює бічні листові пазухи, змушуючи давати зростання гілочок із зав’язями. Процедуру слід повторити за умови, що ви досягли бажаного результату.

На плодючість рослин великий вплив має умови при зимовому зберіганні. Насіння яке зберігалося сухому та теплому приміщенні виростаючи формують не довгі але плідні батоги. Плеті довгі, малоплідні, з безліччю пустоцвіту це наслідок зберігання насіння у сирому та холодному приміщенні.

Використання поливання пташиним добривом для насіння, що зберігалося в хороших умовах, ще більше збільшує плодючість, а для інших тільки зростання батогів і листків.

Щастя сильно переоцінення

Hanna No Comments

Дослідження показують, що є темна сторона гарного настрою, а прагнення щастя іноді може зробити вас менш щасливими. Занадто великий заряд бадьорості може перетворити вас на довірливого, егоїстичного, менш успішного – і це лише верхівка айсберга. Цікава психологія на сайті varto.org.ua.

Щастя має свої переваги (крім гарного настрою, зрозуміло). Воно може захистити нас від удару та застуди, робить нас більш терпимими до болю і навіть продовжує життя. Однак Джейн Грубер, професор психології Єльського університету, яка вивчала щастя, попереджає, що дуже важливо знати міру у позитивних емоціях.

Вона порівнює щастя з їжею: незважаючи на необхідність та переваги, занадто велика кількість їжі може викликати проблеми; так само щастя може призвести до поганих результатів. «Дослідження показує, що занадто високий рівень позитивних емоцій призводить до ризикованої поведінки, зловживання алкоголем і наркотиками, ненажерливості і навіть зневаги до небезпеки».

Щастя сильно переоцінення

Яка ще надмірна радість чи позитивні емоції та відносна відсутність негативних можуть нашкодити вам?

По-перше, вони можуть перешкоджати перспективам вашого кар’єрного зростання. Психолог Едвард Дайенер, відомий своїм дослідженням щастя, та його колеги проаналізували різні роботи, які включали результати тестів понад 16 тисяч людей по всьому світу, та виявили, що ті, хто раніше демонстрував високі показники задоволеністю життям (наприклад, 5 за п’ятибальною шкалою), через роки повідомляв про нижчі доходи, ніж ті, хто раніше почував себе трохи менш щасливим. Окрім того, вони раніше кидали школу.

Одне з досліджень було проведено за участю групи першокурсників американського коледжу, які заявляли про своє щастя у 1976 році. менш веселих однолітків. Чому ж? Дайенер припускає, що люди, які не мають достатньо смутку чи тривоги, рідко бувають не задоволені своєю роботою, а тому не відчувають необхідності до отримання додаткової освіти чи зміни кар’єри.

Психологи зазначають, що емоції є адаптивними: вони змушують змінити нашу поведінку, щоби вижити. Гнів готує нас до боротьби, страх допомагає вислизнути. Але що про сум? Дослідження показують, що коли ми сумні, ми думаємо у більш систематичній манері. Сумні люди уважні до деталей, тоді як радісні люди схильні виносити поспішні судження, які можуть відбивати расові чи статеві стереотипи.

У дослідженні 1994 року, опублікованому в журналі Journal of Personality and Social Psychology, Гален Боденхаузен, психолог із Північно-західного Університету, з колегами запропонував 94 студентам взяти участь у симуляції «студентського суду». Їм було сказано, що вони ухвалюватимуть рішення після вивчення справи, що трапилася в іншому кампусі. Перед відкриттям «засідання» у половини учасників було викликано гарний настрій (їм дали інструкцію подумати і написати про подію, яка приносила їм радість), тоді як іншій половині було запропоновано згадати рутинні події попереднього дня (щоб зберегти у них нейтральний настрій). Результати були очевидні: студенти, які перебували в хорошому настрої, частіше знаходили однокурсника на ім’я «Хуан Гарсіа» винним у побитті сусіда по кімнаті «Джона Гарнера». Контрольна група розійшлася на думці, розділившись приблизно порівну.

Ідея про те, що щасливі люди схильніші до стереотипного мислення, була підтримана у дослідженні Джо Форгаса, професора психології в австралійському університеті Нью Саут Уеллс. В експерименті, опублікованому в грудневому номері Європейського журналу Соціальної психології у 2011 році, Форгас запропонував студентам прочитати філософське есе «Робіна Тейлора», до якого було додано фотографію передбачуваного автора. Деякі студенти отримали фотографію бородатого чоловіка середнього віку; інші – молода жінка у футболці. Незважаючи на абсолютну ідентичність есе, студенти, яким підняли настрій, вважали роботу чоловіка компетентнішою. Їхні нейтральні колеги вважали обидва есе однаковими за якістю.

Щастя сильно переоцінення

Навіть просте прагнення почуватися радісним може зробити нас менш щасливими. Джонатан Скулер, професор психології Університету Каліфорнії в Санта-Барбарі, та його колеги запропонували групі зі 120 піддослідних послухати «Весну священну» Стравінського, непросту для сприйняття композицію. Він виявив, що ті, хто слухав музику з наміром відчути себе щасливими або постійно оцінювати ступінь своєї радості, в результаті відчували себе нещаснішими, ніж ті, хто був зосереджений тільки на враженнях.

Згідно з психологом Айріс Мосс, чим більше людина женеться за щастям, тим більше шансів у нього залишитися розчарованим. У дослідженні, в якому взяли участь 43 жінки, опублікованому в серпневому номері «Emotion» у 2011 році, Мосс показала, що ті, хто читає новини, написані для підняття настрою, почуваються самотнішими після фільму про приречене кохання Клінта Іствуда та Меріл Стріп у «Мостах округу Медісон», ніж контрольна група, якій перед переглядом фільму було видано газети з нейтральними новинами.

Але поки що не спалюйте книг про те, «як стати щасливим». «Я не хочу бачити, як люди викидають книги по самодопомозі, страждаючи на депресію, хоча могли б отримати з них користь», – каже Скулер. – Просто не ведіть рахунок своєму щастю. Погано тоді, коли щастя є для людей метою».

Тож якої кількості щастя достатньо? Грубер зазначає, що важливо прийняти той рівень щастя та негативних почуттів, який у вас є – поки що це не доходить до клінічної депресії, зрозуміло. Продовжуючи роботу інших психологів, Джейн Грубер та її колеги тепер займаються дослідженням того, як баланс досягається при супроводі кожних трьох позитивних емоцій (таких як радість, співчуття, подяка чи надія) однією негативною (огидою, збентеженням, страхом, виною чи смутком).

Продукти, що забивають кишечник

Hanna No Comments

Іноді після їжі ми відчуваємо себе важкими та позбавленими енергії через продукти, які надто складно перетравлювати та надовго залишаються в кишечнику. Вони можуть викликати різні шлункові захворювання, такі як метеоризм, нетравлення шлунка, відрижка або дискомфорт при травленні. Єдине, про що ми мріємо тоді — це лягти і перечекати цей час. Важко перетравлювані продукти також особливо небезпечні для людей, які страждають на кишкові захворювання, в т.ч. синдром подразненого кишечника, хвороба Крона або виразковий коліт. Які продукти блокують кишечник найдовше і скільки часу потрібно, щоб їх переварити? Читайте наші поради нижче.

Фастфуд

Нікого не здивує, що фастфуд – один із найскладніших для перетравлення, наприклад гамбургери чи картопля фрі. Приготовлені швидко, вони є дешевою і смачною альтернативою ситному обіду, що, на жаль, не позитивно впливає на здоров’я. У них багато транжирів, тобто гідрогенізованих рослинних олій, і водночас багато калорій. На їхнє перетравлення може піти до 24 годин.

Продукти, що забивають кишечник

Торти з кремом

Тістечка з додаванням олії, вершків, сиру та цукру також є калорійною бомбою. Це все безе, наполеон, тирамісу чи сирники. Вони не перетравлюються дуже швидко, тому можуть залишатися в шлунку та кишечнику до 12 годин. Крім того, лактоза, що міститься в молочних продуктах, може викликати гази, біль у шлунку та діарею. Замість кремових коржів варто вибрати десерти, що легко засвоюються, наприклад, кавун, перетравлення якого займає менше чверті години.

Піца

М’ясні продукти зі свинини Жирне м’ясо та смажені продукти також важко перетравлюються та містять багато калорій. В основному це продукти зі свинини, одного з найбільш споживаних м’яса в Польщі. Перетравлення ребер, бекону, бекону, свинячої шиї або сосисок з жиром та холестерином може зайняти до восьми годин. Отже, краще відмовитися від цих продуктів або звести їх до мінімуму. Найкращим вибором буде також нежирна свиняча корейка або нежирна шинка – ці частини свинини лише на 20 кілокалорій більше, ніж куряча грудка. Також слід пам’ятати, що смажене м’ясо може дратувати шлунок та викликати ще більший дискомфорт при травленні. Популярна піца також є одним із продуктів, які надовго затримуються в кишечнику. У варіанті з сиром та томатом його можна перетравлювати до шести годин. Ще більше часу потрібно для піци з великою кількістю начинок, наприклад, м’ясом або сиром. Лише дві італійські піци замінюють гідну вечерю, і часто ми не можемо встояти перед наступною порцією.

Бобові

Стручки, такі як квасоля, горох, соя та нут, є скарбницею вітамінів та мінералів, які приносять багато користі організму. Однак вони не є продуктами, що швидко перетравлюються, залишаються в шлунку близько 4-5 годин. Все через вміст олігосахаридів, тобто вуглеводів, що складаються з 2-10 молекул простих цукрів, у т.ч. стахіозу, рафінозу та вербаксозу. Ці сполуки перетравлюються бактеріями в товстому кишечнику, але при цьому утворюються гази та гази. Тому краще не поєднувати бобові з іншими продуктами, що важко засвоюються. Ви також можете замочити їх на 12 годин, щоб пом’якшити їх та звести до мінімуму небажані ефекти.

Продукти, що забивають кишечник

Гриби

Хоча гриби низькокалорійні та містять багато води, вони нелегко засвоюються. У клітинних стінках міститься хітин – полісахарид, який перетравлюється шлунковими кислотами. Тому грибки залишаються у травній системі довго, навіть кілька годин. Також варто згасити їх у власному соусі, а не в соусі з додаванням вершків або заправки, а також додати до них трави, що сприяють травленню, наприклад чебрець, майоран, розмарин або чабер. Також слід уникати поєднання грибів та м’яса або навіть меншої кількості алкоголю. У таких випадках вони ще стійкіші до перетравлення.

Горіхи

Горіхи – дуже корисна закуска, вони містять незамінні жирні кислоти, вітаміни та мінерали. Вони відмінно впливають на кровоносну та нервову системи, знижують артеріальний тиск та підтримують концентрацію уваги. Однак при надмірному вживанні вони можуть викликати гази, розлад шлунка та біль у шлунку. Все завдяки присутнім у них фітатам та дубильним речовинам, які дуже важко перетравлювати. Тож будьте помірними і вживайте кілька горіхів на день. Також рекомендується замочити їх перед вживанням, щоб вони стали засвоюваними.

Горнолыжный отдых в Украине

Hanna No Comments
Carpathian Mountains - 4

Украина – страна с большими возможностями для отдыха и проведения отпуска. Два моря, горы, удивительная природа, аутентичная культура делают Украину привлекательной для туристов со всего мира. Если вы хотите провести свой отпуск в Украине, вы можете выбрать один из этих популярных курортов – горнолыжный или морской. Среди наиболее полярных на Украине считает летом отдых на Азовском море, а зимой отдых в Карпатах. Возможно, вы не увидите знаменитые достопримечательности в Украине, но вы обязательно получите заряд энергии и яркие впечатления.

Carpathian Mountains - 1

Горнолыжные курорты в Украине

Лыжи в Украине пользуются популярностью у всех людей, которые любят отдыхать в Карпатах в западной части страны. Лучшие украинские горнолыжные курорты известны не только отличными трассами. Если вы посетите их, у вас будет возможность познакомиться с уютными традиционными деревнями, отведать вкусную домашнюю еду, принять участие в старинных фестивалях и праздниках.

Буковель: горнолыжный курорт

Carpathian Mountains - 2

Самый известный украинский горнолыжный курорт находится в Ивано-Франковской области. Это также одно из самых популярных туристических мест в Украине. Здесь вы получите отличный сервис, много снега и удивительные склоны. Буковель является не только самым популярным курортом в стране, но и самым дорогим. Катание на лыжах, проживание, развлечения расположены в одном месте. Это действительно удобно, но делает Буковель довольно коммерческим туристическим местом. Если вы хотите почувствовать подлинность, выбирайте места поменьше.

Снег в Буковеле доступен с ноября по апрель, есть снегоуборочные машины. Все категории сложности доступны для катания на сноуборде и лыжах. Хотите попробовать что-то новое? Буковель дает тебе возможность. Хаски проведут вас по карпатскому лесу, чтобы вы могли получить максимальный опыт.

Драгобрат: горнолыжный курорт

Драгобрат – горнолыжный курорт, расположенный в Закарпатской области. Это самая высокая на территории Украины (1,8 км) точка. Снег здесь доступен с ноября по май. Склоны крутые и развлечений мало. Это место для опытных лыжников, поэтому, если вы новичок, это не для вас. Драгобрат остается одним из лучших направлений в Украине для тех, кто ищет что-то необычное.

Carpathian Mountains - 3

Там не безопасно ездить на собственной машине, лучшее решение – сесть на поезд или местный общественный транспорт. Цены на проживание действительно разумные. Скорее всего, вы остановитесь в местном гостевом доме.